Øvelse 3. 50m Bryst, Herrer

Stevnerekord:                 Zoltan Horvath, Hamar IL – 28,79 (29.01.2016)
Norsk juniorrekord:    Sverre Næss, Sarpsborg IL – 28,86 (08.07.2010)
Norsk seniorrekord:   Alexander Dale Oen, Bærumsvømmerne – 27,20 (25.07.2011)
Verdensrekord SB14: Alwin Houtsma, Nederland – 30,29 (28.05.2000)                                              100%-tid: 30,29
Norsk rekord SB14:     Adam Ismael Wenham, Norge – 32,37 (30.01.2016)

 

Heat 1 – Kl 18.53.00
0 ______________
1 ______________
2 Elias Madsen 2006 Kristiansand SA ______________
3 Martinius Kristensen 2004 Varodd SK 1.12,48 ______________
4 Jens Herland Kristiansen 2005 Varodd SK 1.02,90 ______________
5 Rohaan Mooken 2006 Sola SK 1.04,70 ______________
6 Noah Skar 2005 Mandal SK 1.18,73 ______________
7 Rasmus Geheb-Danielsen 2005 Varodd SK ______________
8 ______________
9 ______________
Heat 2 – Kl 18.54.53
0 Tobias Vedå 2003 Varodd SK 52,63 ______________
1 Aleksander Hille 2004 Vågsbygd SLK 51,00 ______________
2 Sander Spetland 2004 Mandal SK 48,62 ______________
3 Andreas W. Cruickshank 2003 Varodd SK 48,55 ______________
4 Sander Jølstad 2003 Varodd SK 47,34 ______________
5 Ashvindh Satheskumar 2004 Oslo IL 47,92 ______________
6 David Ommundsen 2005 Vågsbygd SLK 48,61 ______________
7 Birk Bue 2003 Varodd SK 49,51 ______________
8 Marco Sandve Caverni 2004 Egersund SK 51,94 ______________
9 Albert Schalla 2006 Varodd SK 57,43 ______________
Heat 3 – Kl 18.56.25
0 Jonathan Blydt-Hansen 2003 Oslo IL 46,08 ______________
1 Teodor Bakk-Kristiansen 2004 Lier SK 45,54 ______________
2 Martin Rønning 2001 Varodd SK 45,14 ______________
3 Simen Nicolaysen 2001 Askimsvømmerne 44,82 ______________
4 Sondre Fjeldstad 2002 Stord IL 43,23 ______________
5 Gustav Göthlin 2003 Oslo IL 44,27 ______________
6 Anders Rye Brekkhus 2003 Delfana 45,04 ______________
7 Allan Helleren 2002 Mandal SK 45,32 ______________
8 Tim Bakk-Kristiansen 2003 Lier SK 45,96 ______________
9 Marius Genton 2004 Oslo IL 47,12 ______________
Heat 4 – Kl 18.57.47
0 Amund Helleren Haugstad 2004 Mandal SK 43,10 ______________
1 Fabian Fluge 2004 Egersund SK 42,98 ______________
2 Kristoffer Erbo Kjær 2001 Vejle SK 42,91 ______________
3 Nikolai Svelland 2004 Egersund SK 42,52 ______________
4 Martin Andreassen 2004 Randaberg IL 42,09 ______________
5 Mads Kristiansen 2003 Varodd SK 42,26 ______________
6 Julian Rennesund 2004 Poseidon 42,86 ______________
7 Collin van der Hoff 2006 Sola SK 42,94 ______________
8 Vetle Andersen Øksendal 2003 Varodd SK 43,01 ______________
9 Kristian Magnus Øen 2003 Varodd SK 43,20 ______________
Heat 5 – Kl 18.59.05
0 Olav Irgens Henanger 2002 Delfana 41,62 ______________
1 Alexander Pepevnik 2002 Poseidon 41,41 ______________
2 Daniel Østerberg Haakseth 2002 Egersund SK 40,36 ______________
3 Mathias Saltnes Urdal 2003 Delfana 40,19 ______________
4 Odin Hildebrandt Paulin 2003 Stord IL 39,75 ______________
5 Aadi Vidyarthi 2004 Oslo IL 40,02 ______________
6 Simon Teetzmann 2002 Stord IL 40,22 ______________
7 Andreas Vold 2003 Oslo IL 40,76 ______________
8 Tobias Stenersen 2003 Stord IL 41,61 ______________
9 Andreas Imislund Aamodt 2003 Poseidon 41,63 ______________
Heat 6 – Kl 19.00.21
0 Kristoffer Syvertsen 2003 Mandal SK 39,12 ______________
1 Erlend Tvedt 2000 Vestkantsvømmerne 38,67 ______________
2 Brede Sørdal 2004 Egersund SK 38,13 ______________
3 Tim Seeberg 2002 Karmøy SK 37,74 ______________
4 Kristian Fisketjøn Nilsen 2001 Asker SK 37,58 ______________
5 Benjamin Hajdarpasic 2002 Lambertseter SK 37,61 ______________
6 Anders Eide Haugholt 2002 Oslo IL 38,01 ______________
7 Tom Olav Bellika Canander 1998 Drammen SK 38,58 ______________
8 Birk Lee Johansen 2002 Kristiansand SA 39,02 ______________
9 August Urdahl Kvalheim 2001 Oslo IL 39,19 ______________
Heat 7 – Kl 19.01.35
0 Martin Sauar 2001 Oslo IL 37,10 ______________
1 Joakim Blindheim Støre 1999 Oslo IL 37,00 ______________
2 Gjermund Lia Bjønnes 2000 Larvik SK 36,85 ______________
3 Peter Walløe 2002 Delfana 36,35 ______________
4 Andreas Håbesland Klausen 2002 SK Team Sør/KSA 36,26 ______________
5 Elias Kristensen 2003 Lambertseter SK 36,32 ______________
6 Kevin Nguyen 2001 Skjetten Svømming 36,84 ______________
7 Jørgen Josephsen 2000 Haugesund SK 36,91 ______________
8 Iver Toresen Malme 2001 Stord IL 37,05 ______________
9 Harald Straume 2001 Oslo IL 37,29 ______________
Heat 8 – Kl 19.02.47
0 Lars Erik Berland 1999 Sandnes SLK 35,87 ______________
1 Fredrik Holm 2003 Sandnes SLK 35,72 ______________
2 Herman Auestad Broen 2000 Grimstad SK 35,68 ______________
3 Marcus Yu Jakobsen 2000 Varodd SK 35,45 ______________
4 Lucas Rennesund 2002 Poseidon 35,17 ______________
5 Johannes Hope 1999 SK Team Sør/KSA 35,27 ______________
6 Rune Vigdal Hæg 2002 Øvre Eiker SK 35,66 ______________
7 Mikal Lindøe 2002 Karmøy SK 35,70 ______________
8 Martin Aalstad Laakso 2001 Hamar IL 35,78 ______________
9 Lars Andreas Håberg 2001 Mandal SK 36,00 ______________
Heat 9 – Kl 19.03.58
0 Kristian Mong 2001 Egersund SK 35,10 ______________
1 Iver Strand 2000 Asker SK 34,80 ______________
2 Richard Faude 2003 Egersund SK 34,65 ______________
3 Vemund Hoset 2002 Ullensakersv 34,19 ______________
4 Stian Munkejord 2001 Karmøy SK 33,99 ______________
5 Mathias Somogyi Hoseth 2003 Ullensakersv 34,01 ______________
6 Vetle Sørdal 2001 Egersund SK 34,39 ______________
7 Oscar Nordengen 2001 Oslo IL 34,66 ______________
8 Birk Hveding Ersdal 1996 Drammen SK 34,84 ______________
9 Sigurd Olav Borgstrøm 2002 Randaberg IL 35,12 ______________
Heat 10 – Kl 19.05.08
0 Sander T. Busterud 2002 Kristiansand SA 33,61 ______________
1 Magnus Rasmussen 2000 Poseidon 33,57 ______________
2 Andreas Nordang 1999 Asker SK 33,51 ______________
3 Petter Basmo Bjerkli 1999 SK Speed 33,20 ______________
4 Adrian Vitalia 2000 Oslo IL 33,07 ______________
5 Tobias Bang Mikkelsen 2002 Asker SK 33,09 ______________
6 Brage Hveding Ersdal 1999 Drammen SK 33,32 ______________
7 Mads L. Werther 2000 Aalborg SK 33,52 ______________
8 Andreas Atilla Stenberg 1999 Drammen SK 33,61 ______________
9 Vegard Vikane 1997 Bergens SLK 33,85 ______________
Heat 11 – Kl 19.06.16
0 Svenn Torje Helleren Haugstad 2000 Mandal SK 32,98 ______________
1 Emil Kragh 2001 Vejle SK 32,92 ______________
2 Thomas Schiby 2001 Aalborg SK 32,74 ______________
3 Fritiof Bjerner 2002 Lambertseter SK 32,53 ______________
4 Birger Bratli 1998 Skjetten Svømming 32,16 ______________
5 Kristoffer A. Samuelsen 1999 Karmøy SK 32,34 ______________
6 Herman Skavlebø 2000 Bergkameratene 32,60 ______________
7 Håvard Ramsdalen 1999 Varodd SK 32,89 ______________
8 Tinius Jensen 1999 Lambertseter SK 32,96 ______________
9 Christian Groth Dyrkorn 2001 Asker SK 33,05 ______________
Heat 12 – Kl 19.07.24
0 Mostafa Hadad 2001 Oslo IL 31,89 ______________
1 Kurt-Inge Midtbø 1999 Bergens SLK 31,79 ______________
2 Eivind Aalstad Laakso 1999 Hamar IL 31,66 ______________
3 Mats Kamnes 2000 SK Speed 31,55 ______________
4 Simen Vik 1999 Sandnes SLK 31,47 ______________
5 William Stey Hjertaker 1998 Oslo IL 31,55 ______________
6 Dennis Aateigen 2001 SK Team Sør/KSA 31,63 ______________
7 Øyvind Junge 1999 Klepp SSK 31,66 ______________
8 Erling Syversveen Lie 1999 Bærumsvømmerne 31,88 ______________
9 Vemund Kvam-Hansen 1998 Larvik SK 32,14 ______________
Heat 13 – Kl 19.08.31
0 Ole Marius Rist Jensen 2001 SK Team Sør/KSA 31,42 ______________
1 Adam Ismael Wenham SB14-1997 Tromsø SK 31,30 103,33%
2 Njord Fornes 1999 Randaberg IL 31,20 ______________
3 Sigurd Årøen 2000 SK Speed 31,06 ______________
4 Bjørn Solberg 1998 Larvik SK 30,41 ______________
5 Marcus Heggtveit Løvø 1996 Asker SK 30,68 ______________
6 Oliver Næss Olsen 2000 Asker SK 31,11 ______________
7 Nickolai Fredheim 2000 Hamar IL 31,29 ______________
8 Sander Olai Antun 2000 Vestkantsvømmerne 31,37 ______________
9 Magnus Arnesen 1999 Lambertseter SK 31,47 ______________
Heat 14 – Kl 19.09.37
0 Christian Manum Hagby 1998 Oslo IL 30,33 ______________
1 Lawrence Langley 2001 Aalborg SK 30,24 ______________
2 Andreas Manum Hagby 1995 Asker SK 30,17 ______________
3 Halvor Arne Borgstrøm 1997 Randaberg IL 30,11 ______________
4 Torstein Beitveit 2001 Lambertseter SK 29,85 ______________
5 Martin Skar Talberg 2000 Sandnes SLK 29,90 ______________
6 Daniel Haahr Pallesen 1998 Aalborg SK 30,12 ______________
7 Torbjørn Udjus 1993 Lambertseter SK 30,23 ______________
8 Jonatan Olafsson 1994 Oslo IL 30,28 ______________
9 Johan Markus Mowinckel 1995 Aalborg SK 30,39 ______________
Heat 15 – Kl 19.10.42
0 Bengt Vang 1999 Oslo IL 29,51 ______________
1 Bernt M. Seyffarth 1989 Mandal SK 28,42 ______________
2 Andre Klippenberg Grindheim 2000 Lambertseter SK 28,38 ______________
3 Alexander Kopland Borsheim 1999 Modum SK 27,91 ______________
4 Jørgen Scheie Bråthen 1995 Lambertseter SK 27,46 ______________
5 Thomas A Fardal 1997 Bærumsvømmerne 27,73 ______________
6 Zoltan Horvath 1986 Hamar IL 27,92 ______________
7 Marcus Brandborg 1997 Aalborg SK 28,38 ______________
8 Frederik Gjøg 1999 Lambertseter SK 29,46 ______________
9 Morten Due Nielsen 1999 Aalborg SK 29,56 ______________